Programul Național Tabere Studențești 2018 Ministerul Tineretului și Sportului

Postat în Anunțuri studenti, Anunțuri tabere

Programul Național „Tabere Studențești” este organizat de Ministerul Tineretului și Sportului (MTS) și se adresează studenților români și asimilați, până la vârsta de 35 de ani. De asemenea, programul se desfășoară în perioada vacanței de vară 2018, la munte, la mare și în Delta Dunării. Studenții beneficiază de locuri gratuite în tabere în limita locurilor repartizate, pe baza depunerii unei cereri la facultăți, în funcție de rezultatele obținute la învățătură și de activitatea depusă în cadru organizat la diverse manifestări culturale, artistice, științifice, sportive sau de voluntariat, fiind prioritare cazurile sociale. Totodată, în perioada taberelor studențești, studenții beneficiază în mod gratuit de cazare și masă.

FACULTATEA DE BIOLOGIE ȘI GEOLOGIE are alocate 21 de locuri.
Cererile se depun în perioada 24.04.2018 – 22.05.2018

Documente